O mně

Své kořeny mám v malém městečku Rýmařov v Jeseníkách a křídla mi dává hudba a tanec, a když jsem objevila pantomimu a přidala příběh, pocítila jsem, že letííííímmm…

Vystudovala jsem Pedag. fa UK 2004 (uč. pro 1. st.), tam jsem objevila dramatickou výchovu, která mi umožnila poznat pantomimu a tu jsem následně vystudovala na HAMU (tehdy Nonverbální a komediální divadlo 2006). Paralelně jsem tančila moderní a scénický tanec v souboru TD Antares. Další studium bylo a stále je u Milana Calábka na Univerzitě Nové doby v Praze.

Postupně začaly vznikat autorské taneční choreografie (Maria, Modlitba, Vzpomínka, Ve ¾ taktu…) a autorská pantomimická představení (7x s NADHLEDEM 2004, V(z)dát se 2005, Zastavení 2006 a Sama sebou 2016).

Nedílnou součástí je účast na mnoha festivalech (př. Jsem spokojenej aneb…,  PAN 2005, Kremnické gagy 2006, Letní Letná, Mezi ploty, ProArt, Mimoriál 2006, Léto tančí, Mimraj 2006) a pohybová spolupráce na divadelních hrách (př. Osm žen, Zpívající Benátky, Výprodej, Hudba poezií 2007 a další)… Zahrála jsem si malou roličku ve filmu Gympl režiséra Tomáše Vorla. Nesmím vynechat i reprezentaci v japonské Toyamě a na festivalu Pinokkio Aarschot v Belgii.

Vsuvka: Tak tolik minulost. Měli byste vědět, že jedině díky mojí milované rodině mohu kráčet dál….  A nebylo lehké se vracet, což mohou posoudit jen ženy, které přestaly žít své talenty během své mateřské dovolené….  A protože dnes padaly hvězdy, přála jsem si šťastný, radostný, laskavý, milý a voňavý domov pro nás všechny :O) i pro Vás :O)     

Své zkušenosti předávám mladým hercům na Pražské konzervatoři, a to moc ráda. Učím Jevištní pohyb a pantomimu. Každý rok je jiný a každý rok si odnáším nové zkušenosti. Práce s mladými lidmi je úžasná, jsou plní ideálů a touhy, mají ohromný smysl a cit pro pravdu, ale jsou také velmi a lehce zranitelní. Každý rok uzavírá své studium 4. ročník veřejnou maturitou z pohybu v divadle DIK na Pražské konzervatoři. Jsou to jejich autorská představení :O)

Založila jsem soubor Tyjátro (2015), pod kterým již vzniklo první představení „Sama sebou“ (2016), pohybová spolupráce na koncertě „Hmaty Doteky“ a kurzy dramaterapie, kde se propojuje příběh, hudba, pohyb a tanec s duchovní cestou člověka.

Dovolte ještě sdílet tuto myšlenku… když se ohlédnu zpět na své cestě z místa, kde stojím teď, mám pocit, že nejbližší lidé, které jsem kdy potkala, byli andělé. Objevili se vždy ve chvíli, když jsem nevěděla co, jak nebo kudy dál. A proto cítím velikou pokoru k životu, který mi poslal přátele, rodinu, duchovní průvodce a posílám veliké díky všem, kteří se mnou kráčeli a kráčejí na mé cestě dál… :O) M.