Dramaterapie

Dramaterapie vychází z dramatické výchovy a jejím základem je dramatická situace. V dramatické výchově je tato dramatická situace hraná JAKO. Ale v dramaterapii je dramatická situace přímo součástí Vašeho života. Jsou to naše traumata plná bolestných emocí, které bychom raději neměli. A tak je někteří z nás potlačují a dělají, že je vše ok, někteří utíkají do práce, a někteří z nich onemocní a stanou se obětmi sebe sama, někteří to svádí na ty druhé, jednoduše řečeno, naše traumata mají různé formy. Ale pokud máte odvahu a touhu některé situace Vašeho života změnit, můžete se těmto traumatům zpříma podívat do očí, vědomě je prožít, pochopit a porozumět tomu, co se tehdy stalo a uvolnit energii, která Vám tolik chybí k tomu, abyste mohli radostně a v lásce kráčet životem dál. Dramatické situace se stávají přirozeným nástrojem k nalezení a projevení ztracených a ukrývaných částí vlastního já.…..  „Ty játro“ :O)

Přihlaste se na workshop dramaterapie

15.10., 5.11, 3.12. 2021 společně najdeme cestu do vašeho nitra. Registrujte se skrze kontakty na webu.

Vycházím z námětů, které píše život sám, od úplného základu bytí na Zemi, propojení se všemi živly, situace z jednotlivých etap lidského života, vztahy a jejich zrcadlení, vztah k sobě, vnitřní dítě … Témata sebou přinášíte Vy, kteří se účastníte workshopu. Většinou intenzivně myslíte na to, co Vás trápí a co chcete to vyřešit, ale postupně zjistíte, že pes je zakopaný ještě kousek dál :O)

Využívám metod a technik pohybové a taneční improvizace, divadelní techniky (různé herecké etudy), metody dramatické výchovy, pantomimy, meditace, imaginace, uvědomování. Používám léčivé hudební nástroje, ale i reprodukovanou hudbu, ticho a zvuky.

Vždy mě fascinovalo spojení hudby a tance, příběh (drama) vyprávěný pantomimou, divadlo a role, role šaška, zázraky a vše co nás lidi duchovně přesahuje. A všechny tyto nitky se propojily v jednu, v jednu cestu, kterou bych ráda sdílela s Vámi. A tak workshop damaterapie je malou ochutnávkou této cesty, která vede domů :O)

Dramaterapie probíhá v úžasném milém tanečním studiu Dity Kándlové Influencia v centru Prahy. Ničím a nikým nespoutaná úžasná a inspirativní žena Dita :O) www.ditakandlova.com